ברשאן שילוח בינ"ל בע"מ & מורן קרגו בע"מ
שילוח בינלאומי ועמילות מכס

לקבלת הצעת מחיר הוגנת

מלאו את הטופס ונשוב בהקדם

עמילות מכס

סיווג מכס

סיווג מכס שהוא מלאכת שיוך קוד בן 8 ספרות לסחורה שמתבקשת להיות משוחררת מהמכס. קוד זה קובע את אחוז המיסוי וטומן בחובו את ההגבלות ואת האישורים המיוחדים הנדרשים לשחרור הסחורה.
פרט מכס, או HS CODE בלע"ז, הינו קוד בינלאומי מוסכם שכונן בוועידת בריסל בחסות האו"ם. ראשית התיבות HS מציינות את המילים Harmonized System ואכן מערכת הקודים הינה הרמונית וזהה בכל העולם (במיוחד 4 הספרות הראשונות מתוך השמונה) לציון סוג סחורה ספציפי.

קודקס הקודים הנ"ל נקרא בישראל "תעריף המכס". 

מערכת זאת מקלה את הסחר הבינלאומי ויוצרת שפה משותפת שעליה ניתן לבסס מערכות של הסכמי סחר בין מדינות ולנהל רישום ובקרה על סוגי סחורות שנכנסים ויוצאים מכל מדינה. 
ארגון המכס הבינלאומי בחסות האו"ם

התפקיד שאותו ממלא האדם שאחראי לשיוך זה נקרא "מסווג", זהו תפקיד בכיר של אדם בעל נסיון והסמכה מעשית מגובה בתעודת הסמכה ממשרד האוצר כ"סוכן מכס".

מלאכת הסיווג היא מלאכה מורכבת ומלאת אחריות, למספר גדול מאוד של סוגי מוצרים אין תיאור מדויק התואם לחלוטין את סוג הסחורה והיות שהתקדמות הפיתוחים בכל ענפי החיים היא מהירה יותר מהעדכון של "תעריף המכס" נדרשת יצירתיות מאוד גדולה וחשיבה "מחוץ לקופסה" של המסווג האחראי. 


ברגע שאין סיווג מכס שתואם במדויק את סוג הסחורה כגון: משקפי שמש, צמיגים, רכב וכו',  עבודתו של המסווג תהיה לסווג את הסחורה בפרט המכס שלו ההתאמה הגבוהה ביותר לסוג הסחורה.

עמיל מכס חזק ומקצועי ובעל נסיון רב הוא הערובה הטובה ביותר של היבואנים לתשלום מיסי אמת ולדעת מבעוד מועד מה נדרש לשחרור מהיר ו"חלק" של סחורתם מהמכס.